Základní doporučení pro rodiče

V domě, kde dítě roste, má speciální místo, které se snaží zařídit si zvláště pečlivě dodržovat doporučení psychologů, lékařů, pedagogů. Je to místo – dětský pokoj. Rodiče ne vždy mají možnost přidělit dítěti vlastní pokoj, ale samostatný koutek pro hry, aktivity a spánek dítěte je nezbytně nutné.

Co odděluje dětský pokoj od všech místností v domácnosti, a vydává dětský koutek ve velké místnosti? Samozřejmě, dětský nábytek. Malý dětský skříň, postel, stůl s židlí a další předměty dětského nábytku hovoří o tom, že se zde dítě tráví většinu času, zde se učí, spí, hraje si.

Jak správně vybrat dětský nábytek? Jak spojit doporučení psychologů a pohodlí dítěte, rady lékařů i zkušené rodiče? A čím se vůbec liší dětský nábytek od dospělého?

Zdálo by se, otázka je jednoduchá. V našem podání dětského nábytku by měly být krásné, zářivé, barevné, stejně jako ostatní okolní dítě věci: jeho hračky, oblečení, nádobí a mnoho dalšího.

Ve skutečnosti výběr správného nábytku je mnohem složitější. Dětský nábytek musí splňovat několik, někdy i protichůdné požadavky. Ano, to by mělo být krásné a jasné, ale s mírou, protože její obklopen dítě tráví značnou dobu. Z tohoto vyplývá, že jedním z hlavních požadavků – dětský nábytek nemusí vizuálně nudit dítě, to je, mít středně jasu barvení a barevným schématem.

Pokud budeme mluvit konkrétně, pak dětský nábytek by měl být pastelové odstíny světlé odstíny – světle žlutá, matně růžové, světle zelená. Obecně platí, že v ideálním případě stojí za to vybrat barvu přesně pod své dítě, vzhledem k jeho povaze a skladu nervového systému. Pasivní děti jsou v místnosti s zelené, modré nábytkem budou ještě více , jim naopak třeba “” na úkor červených, oranžových, žlutých odstínů. A naopak, aktivní nebo agresivní děti syté barvy (především odstíny červené barvy) bude taky nudit a provokovat.

Takže, dětský nábytek by měl mít není příliš pestrých barev, ale nebude to mít význam, pokud konstrukce nábytku je nevýhodná. Jako dospělá nábytek, dětské, musí být praktický a funkční. Mnoho zásuvek a , kde spolu s knihami a disky mohou být uloženy hračky a drobnosti.


A největší výhodou před dalším nábytkem je nábytek, která je schopna transformovat. Postel, vestavěným ve skříni, dětský pohovka, hrací koutek, na spaní – je proces transformace jedné nábytku v druhé se stane součástí ranní a večerní rituál pro miminko.

V poslední době populární jsou celé komplexy nábytku, v nichž jsou kombinovány místo ke spaní (postel), skříň, různé police, herna, krabice na hračky a další.

Nicméně hlavní zákon dětský nábytek – jeho bezpečnost, a bezpečnost v nejširším slova smyslu. Elementární dodržování požadavků na bezpečnost je absence ostrých rohů a tváří. Takže prakticky celý dětský nábytek (s výjimkou, možná, nábytek pro děti středního a staršího školního věku) má zaoblené rohy a hrany. Kromě toho, že dětský nábytek musí být šetrné k životnímu prostředí a ergonomické.

Ekologická bezpečnost je zajištěna použitím při výrobě nábytku materiálů šetrných k životnímu prostředí. Je lepší pokud to bude dřevo a přírodní látky – bavlněné nebo lněné. Standardní desky dřevotřískové desky nebo MDF, různé plasty a syntetické, pro veškeré dřevo a vedle v dospělém nábytku, není nejlepší materiál pro výrobu dětské.

Tělo dítěte dosud tvořil konečně, dítě neustále je třeba sledovat držení těla při sezení, spí na speciálních matracích, individuálně regulovat výšku stolu a židle, takže dětský nábytek by měl být ergonomický. Pak je nutno se vyvarovat kytice je chronické onemocnění, které děti získávají doma i ve škole dlouho před odchodem do dospělosti.

A budete nejen vychutnat stýkat se zdravý, klidný dítě, ale také se radovat pokaždé, když vstoupil do dětského pokoje a hodil pohled na nábytek, stejně kvalifikovaně a s láskou vybrané vámi.

výrobce nábytku