Pivarník už nepočíta s Kacem, káder Plzne chce rozšíriť

Hoci hráči Plzne prezimujú ako lídri českej ligy a majú dobrú východiskovú pozíciu pre obhajobu titulu, tréner Roman Pivarník nehodlá nič podceniť. Cez zimu by rád rozšíril káder a zdvojili niektoré posty. Nerád by prišiel o súčasnej opory a pripustil, že odídu len albánsky záložník Ergys Kace a na hosťovanie mladý záložník Jan Suchan, ktorý potrebuje hernú vyťaženie.

Kace v lete prišiel na ročné hosťovanie z PAOK Solún a herni obstál, ale nemal primeraný prístup, preto ho Pivarník v závere jesene preradil do juniorky. “Kaceho beriem tak, že v zime odchádza. Pôjde tiež Suchan. Je to vynikajúci mladý hráč, ale pri pretlaku ofenzívnych hráčov potrebuje hrať.Keď bude mať dobré jar, môže sa dostať na majstrovstvá jednadvacítek, ale u nás by to mal zložité, aj keď sa mi veľmi páči, “ povedal Pivarník pri hodnotiacej tlačovej konferencii po záverečnom zápase jesene s Austria Viedeň.

v ňom Plzeň vyhrala 3: 2, hoci hrala takmer celý zápas v oslabení. Dvoma gólmi sa o obrat zaslúžil Michal Ďuriš, ktorý na jeseň nedostával toľko priestoru, a preto pripustil, že uvažuje o odchode. Pivarník však nemá v pláne káder oslabovať. “Posledný mesiac išla Ďurišová hra veľa hore a ja s ním počítam. Mám osemnásť hráčov a potrebujeme káder rozšíriť a nie ho oslabovať. Nebude nikto odchádzať, maximálne keby prišla ponuka, ktorá sa nedá odmietnuť. Určite sa ale nechceme hráčov zbavovať.Naopak chceme doviesť dva tri hráča na zdvojenie postov, “ vyhlásil plzeňský kouč.

Na jeseň ho trápilo najmä to, že pri zranení Jana Baranka mal len dva stopery. ” Boli sme v obrane poddimenzované a v Európskej lige sme na to doplatili, “ pripustil Pivarník.

Plzni takisto chýba alternácie na post podhrotového hráča a pri odchode Kaceho by sa hodil aj stredný záložník. v médiách sa špekuluje, že má Viktoria záujem o ofenzívneho stredopoliara Dukly Néstora Albiacha či o Jána Sýkoru z Liberca, ktorý môže hrať na ľavom kraji obrany i zálohy či ako stredný záložník.

Počas zimy potom chce Pivarník pokračovať v zlepšovaní organizácie hry a okamžitom represinku po strate lopty.Na jeseň to totiž nie vždy fungovalo a výsledkom boli chyby v zápasoch Európskej ligy, ktoré znamenali vyradenie.

“Nikdy som z náročného futbalu nechcel uhnúť, ani keď moje tímy bojovali o záchranu. Vždy som sa chcel presadzovať fotbalovostí. Chceme byť dominantný na lopte a súpera prehrať. V tom budeme pokračovať ešte dôslednejšie a cez zimu sa to budeme snažiť ešte posunúť ďalej, “ povedal Pivarník.

Práve vyradenie z Európskej ligy je pre neho jediným sklamaním jesene. Inak je s prvým polrokom na lavičke Plzne veľmi spokojný. “Veril som, že dokážeme postúpiť, to ma mrzí. V lige to ale bolo bez problémov a sme prví, aj keď máme o zápas menej. A to aj napriek tomu, že zmien u nás bolo veľa.Po jeseni som nadšený, “ konštatoval Pivarník, ktorý v lete prišiel z Bohemians 1905. Predtým viedol aj Jihlavu, Olomouc, Dunajskej Strede a Prešov.

” Doteraz sme pracoval skôr v skromných podmienkach, ale v Plzni som našiel kvalitu kádra, profesionálne vedenie aj skvelé podmienky na prácu. Potešil ma aj prístup hráčov, o ktorých sa písalo, že sú ťažko ovládateľní. Ale ja myslím, že na jeseň žiaden prúser nebol, “ dodal.

Z hráčov nechcel po jeseni nikoho vychvaľovať, pretože dobre hral podľa neho celý tím. ” Keď bola obrana s brankárom Kozáčik v najsilnejšom zložení, tak to bola rozprávka. Fantastickú formu mali Petržela s Krmenčíkem. Hromada s Hořava hrali veľmi dobre, po zranení aj Hrošovský.Kopic pribrzdilo zranenie, ale aj on sa do formy znovu dostal, vykopali sa aj Zeman, Kovařík a Ďuriš. Bakoš tiež odviedol veľa práce a drel, aj keď hral málo. Všetci išli postupne nahor, z čoho mám radosť. Ťažko vyzdvihnúť jedinca, “ povedal Pivarník.