Ligu čaká šláger jesene medzi Plzňou a Spartou

Ligu čaká v nedeľu v 11. kole hlavnej šláger jesene medzi dvoma najväčšími favoritmi súťaže Plzňou a Spartou a ani jeden z rivalov do neho prekvapivo nepôjde z prvého miesta. V lepšej pozícii je obhajca titulu Viktoria, ktorá má na druhom mieste tabuľky pred až piatymi Pražanmi štvorbodový náskok a v prípade víťazstva môže súperovi už výrazne odskočiť. Vedenie v tabuľke bude v sobotu obhajovať Mladá Boleslav doma proti Brnu.

Viktoria vyhrala nad Spartou posledné štyri vzájomné zápasy a inkasovala v nich jediný gól. Letenští neradi spomínajú na minuloročný súboj v Plzni, kde napriek padesátiminutové presilovke podľahli 1: 2.Viktoria je miernym favoritom aj preto, že Pražanmi stále trápi rozsiahla maródka a na rozdiel od súpera odohrala štvrtkový duel základnej skupiny Európskej ligy doma.

Práve uplynulý pohárový zápas ale rozpoloženie oboch rivalov zmenil. Kým Sparta z jedinej strely na bránu zvíťazili v Izraeli nad Hapoel Beer Ševa 1: 0, Plzeň doma po zlom výkone podľahla 1: 2 Astre Giurgiu.

“Musíme na prehru s Astrou hneď zabudnúť. Nie je ani čo analyzovať, pretože to bolo tak zlé, že sa k tomu nemá zmysel vracať.Verím, že to bol len blbé deň, že sa hráči z toho otriasť a v nedeľu proti Sparte podáme úplne iný výkon. Že o to zodpovednejšie k zápasu pristúpia, “ uviedol plzenský tréner Roman Pivarník. ” Taký je šport, v tenise tiež vyradíte jedničku a v ďalšom kole vypadnete sa svetovou stovkou, “ dodal.

Kým Plzeň z posledných šiestich ligových dueloch prišla o body len pri minulej remíze 1: 1 na Slovácku, Sparta v predchádzajúcom kole výhrou nad Jihlavou ukončila šnúru štyroch kolies bez víťazstva.Letenským sa však darí pod vedením nového trénera Davida Holoubka, s ktorým v piatich súťažných zápasoch vybojovali štyri výhry a remízu.

Kouč aj tak považuje Západočechy za favorita. “Plzeň je pred nami v tabuľke a môže rotovať zostavou vzhľadom na štvrtkový a nedeľný zápas. To sú dva ukazovatele, ktoré mi hovoria, že je favorit,” uviedol Holoubek.

“Navyše majú výborného trénera, ktorý zmenil hru, rozostavenie a priniesol tam väčšiu náročnosť. Je to odlišný súper, než sme boli zvyknutí. My tam pôjdeme s tým, aby sme im to maximálne znepríjemnili, pokúsili sa podať dobrý výkon as ním spojený výsledok, “ doplnil.

Sparte naposledy chýbalo deväť hráčov na čele s Martinom Frýdku, Jozefom Sural alebo Tomášom Rosickým.Plzni proti Astre schádzal z obvyklej zostavy pre zranenie len kapitán Roman Hubník, jeho prípadná absencia by ale mohla byť kľúčovú, pretože Viktórii bez neho nefungovala defenzíva.

Ligu vedie o dva body pred Plzňou Mladá Boleslav. Středočeši stratili v posledných siedmich kolách len dva body a formu chcú potvrdiť aj proti Brnu, ktoré v lige doma päťkrát za sebou porazili. “Na Boleslav na čele ligovej tabuľky je pekný pohľad a všetkým, kto nám fandí, ho chceme ponúknuť aj po domácom zápase s Brnom,” povedal tréner Leoš Kalvoda.

Slavia pod novým koučom Jaroslavom Šilhavým v šiestich kolách neprehrala a posledných päť vyhrala.Po stredajšom triumfe 4: 1 v dohrávke v Brne poskočili Pražania už na tretie miesto a proti Slovácku oslabenému hneď o tri potrestané obrancu neberú nič ako tri body.

V ďalších víkendových zápasoch sa Jablonec novo pod vedením dočasného kouča Zdeňka Kluckého predstaví na ihrisku poslednej Příbrami, nováčik z Karvinej privíta Teplice a v nedeľu Liberec skúsi proti Hradci Králové začať posun zo štrnástej priečky v tabuľke.