Icardi si znepriatelil fanúšikov Interu, kapitánom ale zostáva

Fanúšikovia Interu Miláno majú v posledných rokoch rad dôvodov k nespokojnosti a terčom ich kritiky sa aktuálne stal Mauro Icardi.


Argentínsky útočník pred týždňom a pol predĺžil zmluvu a cez víkend vydal svoju autobiografiu, ktorá je tŕňom v oku priaznivcov Nerazzurri…

Juhoamerický futbalista sa vo svojej knihe vracia napríklad k zápasu sa Sassuolo z 1. februára 2015. Inter v ňom na pôde súpera prehral 1: 3 a Icardi sa po záverečnom hvizde dostal do slovnej prestrelky s fanúšikmi. A tým sa nepáči, ako si hráč všetko upravil.

“Prišiel som na ihrisko až v priebehu druhého polčasu a v 83. minúte dal jediný gól, takže to skončilo 3: 1. Som naštvaný, hral som málo. Fanúšikovia boli nespokojní a chceli, aby sme prišli k nim do sektoru.Ja našiel odvahu, aby som im čelil, rovnako ako Guarini. Ako som sa blížil, dostávalo sa mi urážok každého druhu. Hneď pri sieti bol chlapec, ktorý chcel môj dres. Vzhľadom k veku sa mohlo jednať o môjho syna. Zložil som si dres a trenky a hodil mu ich ako darček. Chlapec bol v siedmom nebi a ma tešilo vidieť ho tak šťastného, ​​” spomína Icardi.

” Šéf ultras k nemu priskočil, zobral mu dres a hodil ho po mne späť. V tej chvíli som ho začal inzultovať: Všetci sa správate arogantne. Myslíte si, že ste nejakí tvrďáci?V kabíne ma oslavovali ako hrdinu, pretože sa jednému z vodcov fanúšikov nikto ešte nepostavil, “ opisuje skoro dva roky starý príbeh Icardi.

Icardimu sa odpovede za jeho knihu dostalo veľmi rýchlo a fanúšikovia sa proti nemu postavili chrbtom hneď vo včerajšom zápase s Cagliari (1: 2). Argentínčan v ňom nepremenil pokutový kop, musel znášať piskot a pokoj nemal ani po zápase. Priaznivci mali napadnúť jeho auto a kúsok od jeho domu vyvesili výhražný transparent.

“Je patetické čítať o nás také veci. Vo svojej knihe píše: ‘Som pripravený postaviť sa im tvárou v tvár. Koľko ich je? 50, 100, 200?OK, zapíšte si moju poznámku a nech počúvajú: Doviesť z Argentíny sto kriminálnikov, ktorí ich zabijú hneď tam, kde stojí, potom uvidíme, “ píše sa napríklad v jednej pasáži knihy, s ktorou fanúšikovia nesúhlasí.

Icardiho správanie nenechalo chladným ani vedenie a to dnes diskutovalo, či kanonierovi nezoberie kapitánsku pásku, ako požadovali priaznivci. Icardi pre túto chvíľu kapitánom zostane, dostane však pokutu a knihu bude musieť upraviť.

Otázkou potom zostáva , ako dlho bude Icardi v Miláne ešte hrať, vzhľadom k súčasnej napätej situácii totiž médiá znovu špekulujú o možnom prestupe do Neapola či Arsenalu.

Popísané produkty, ktoré si kúpite v obchode: BabyNabytek.sk