Damková má ďalšiu dôležitú funkciu: Prezidentkou FIFA ale byť nechcem

Z českého futbalu sa po konci na čele komisie rozhodcov FAČR vytratila. Dagmar Damková je ale vidieť na medzinárodnej scéne, kde je členkou komisie rozhodcov UEFA a novo bude plniť rovnakú úlohu aj vo FIFA. “V poslednej dobe som bola veľa na cestách a teraz som ešte o trochu viac. Som za tú zmenu rada, ale doma moc nie som, “tvrdí.

V komisii rozhodcov UEFA je Damková už päť rokov. “Robím veci okolo rozhodcov, odovzdávam skúsenosti, pripravujem klipy, rozoberám situácia s rozhodcami z celého sveta. Strašne ma to baví a napĺňa, “rozpráva.

” Keď sa spätne pozriem na svoje začiatky, nikdy v živote ma nenapadlo, že sa dostanem tam, kde som. To keby mi niekto vtedy povedal, tak si myslím, že je blázon.Vždy som išla krôčik po krôčiku, postupne som sa dostávala ďalej. Teraz som asi na vrchole, neviem, čo viac by som si mohla priať, “hovorí Damková.

” Prezidentkou FIFA nebudem a ani nechcem. A výkonný výbor? Trebárs niekedy zmením názor, ale myslím, že to by ma nenapĺňala, pretože to už sú veľa politickej veci, “dodáva.

A ako sa po konci v komisii slovenských rozhodcov zmenil Damková život? “Cestujem ešte viac, minulý rok som bola doma možná 100 dní a tento rok to vyzerá podobne,” prezrádza.

“Idem si svoje. Kto mi prial, je rovnako šťastný ako ja, kto mi neprial, tak je možno smutný, ale to je jeho problém. Ja sa na seba môžem pozrieť do zrkadla. Každý musí vedieť sám, čo chce. Ja hovorím, želaj a bude ti dopriané.Určite boli ľudia, ktorí mi nepriali, ale nezaujímam sa o ne, “tvrdí.

K veľkému tlaku a aféram zo svojej minulej funkcie sa už vracať nechce. “Robím veci, ktoré ma vždy bavili, akurát pre to nie vždy bolo pochopenie. Ja už som ani nič nečítala, ale niečo sa k vám donesie. Sú to veci, ktoré človeka samozrejme trápi, ale kvôli tomu tu teraz nie som, “poukazuje Damková na ďalšiu vec, ktorá ju momentálne zamestnáva. Tou je ženský futbal.

Bývalá rozhodca sa totiž stala prezidentkou futbalu žien FAČR a podieľala sa na tom, že Česko bude v máji hostiť majstrovstvá Európy futbalistiek do 17 rokov. “Som za to strašne rada. Je to obrovský úspech a verím, že to bude štartová čiara pre rozvoj ženského futbalu.Ukážeme, že futbal nie je len o mužoch, ale aj o ženách, “hovorí.

Na samotnom ME už ale pracovať nebude. “Pretože som v komisii UEFA, tak pre mňa nie je možné sa na šampionáte podieľať. Moja hlavná úloha bola, aby sme majstrovstvá do Česka dostali. To ďalšie už majú na starosti ostatné a robia dobrú prácu, “uzatvára Damková.